DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 24 kwietnia 2022
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
- Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
- Spotkanie Akcji Katolickiej w środę o godzinie 18:00.
- Kandydaci do bierzmowania z klas VI przychodzą na spotkanie w poniedziałek, klasy VII we wtorek, klasy VIII i szkoła średnia w środę. Wszystkie spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godzinie 18:00.
- Za tydzień uroczystość I Komunii św. o godzinie 10:15 i 12:00. Bardzo proszę aby na te Msze św. przyszły tylko osoby związane z dziećmi klas III. Spowiedź dzieci w sobotę o godzinie 9:00 i godzinie 10:00. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w sobotę o godzinie 18:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
- Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
- Bardzo dziękuję za 3 ofiary po 200 zł na wymianę okien w dolnym kościele.
W tym tygodniu patronują nam:
– poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;
– wtorek, 26 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;
– piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.

