Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 11 listopada 2023

Niedziela 12 listopada 2023

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              12 listopada 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.

 

  1. Krąg Biblijny we wtorek godzina 18:45

 

  1. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę o godzinie 18:00

 

  1. Siódmy tydzień adoracji Pana Jezusa w najbliższym tygodniu będzie wyglądał następująco : od poniedziałku do środy od 20:00 do 21:00, w czwartek od 19:00 do 20:00. W najbliższy piątek nie będzie typowej adoracji. Z racji III piątku miesiąca o godzinie 19:00, będzie Msza św. o Miłosierdziu Bożym z intencją „Powróć córko, wróć synu”. Po Mszy św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Będzie to modlitwa za dzieci, współmałżonka, krewnych, przyjaciół i wszystkich, którzy odeszli od Boga. Przed Mszą św. będzie wystawiony koszyczek, do którego będzie można wrzucać kartki z imionami tych osób za które będziemy się wspólnie modlić. Taką modlitwę będziemy powtarzać każdego miesiąca aż do dnia nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii

 

  1. 18 listopada w salce parafialnej spotkanie dla dzieci z klas III. Godzina 13:00 chłopcy. Godzina 15:00 dziewczynki. Spotkanie będzie związane z mierzeniem dzieci przez panią krawcową.

 

  1. Bardzo dziękuję za trzy ofiary na nasz kościół: 100 zł,300 zł i 1000 zł. Niech dobry Bóg wynagradza ofiarodawcom.

 

  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Mieczysławę Jasińską i Zdzisława Duś. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

– piątek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

– sobota, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position