Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Niedziela 12 maja 2024 – Parafia Rzym.-Kat. Pw.świętego Stanisława Biskupa I Męczennika

Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 11 maja 2024

Niedziela 12 maja 2024

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                                 12 maja 2024

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

 

  1. Od Mszy św. w sobotę o godzinie 18:00 rozpoczęły się misje parafialne, które będą trwały do 15 maja i zakończą się Mszą św. o godzinie 7:00. Przez czas misji przeprowadzi nas ks. Adam Polak. Bardzo proszę wszystkich o liczny udział w tym duchowym wydarzeniu. Zapragnijmy odnowy naszej wiary i pogłębionej relacji z Panem Bogiem, na wzór Matki Najświętszej. W poniedziałek będzie możliwość spowiedzi w czasie misji. Przyjadą księża z dekanatu i będą spowiadać od godziny 8:00 do 8:45. Mszę św. w poniedziałek i wtorek będą odprawiane o godzinie 7:00, 11:00 i 18:00.

 

  1. 15 maja uroczyście będziemy witać Matkę Bożą. O godzinie 17:00 wyruszymy w szyku procesyjnym na ul. 18 Stycznia. Na wysokości ul. Sadowej będziemy oczekiwać na przyjęcie obrazu naszej Matki. Bardzo proszę o niesienie różańca procesyjnego, feretronów, figury Matki Bożej, sztandarów. Dzieci pierwszokomunijne i dzieci z klas IV przychodzą w strojach komunijnych. Bardzo proszę o udekorowanie naszych domów i bloków. Proszę o wyjątkowe przyozdobienie ul. 18 Stycznia. Program misji i doby nawiedzenia jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, zamieszczony jest w gazetce parafialnej, umieszczony jest na stronie internetowej parafii i fb parafialnym. Doba nawiedzenia zakończy się Mszą św. w czwartek o godzinie 16:00. Po Mszy św. będziemy żegnać Ikonę Matki Bożej. We wtorek po Apelu zapraszam wszystkich do pomocy przy sprzątaniu naszego kościoła.

 

  1. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Jutro Apel Jasnogórski będzie na zakończenie Nabożeństwa fatimskiego.

 

  1. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Agnieszkę Pacyna i Łucję Szymańską. Wieczny odpoczynek…

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza.

W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position