Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 14 sierpnia 2021

Niedziela 15 sierpnia 2021

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ. MARYI PANNY                                                                              15 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

 

  1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

 

  1. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

 

  1. Bardzo dziękuję za ofiary na figurę św. Józefa: dwie ofiary po 100 zł, jedna ofiara 200 zł, jedna ofiara 500 zł i dwie ofiary po 1000 zł. W ubiegłym tygodniu zostały zakończone prace przy budowie ogrodzenia. Kolejne prace będą związane z położeniem nowej kostki brukowej na tzw. placu św. Józefa. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę i ofiary indywidualne. Niech dobry Bóg obficie błogosławi wszystkim ofiarodawcom.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Longina Stoparka. Wieczny odpoczynek …

 

 W tym tygodniu patronują nam:

 

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position