Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Niedziela 19 marca 2023 – Parafia Rzym.-Kat. Pw.świętego Stanisława Biskupa I Męczennika

Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 18 marca 2023

Niedziela 19 marca 2023

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                           19 marca 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

 

  1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17:20. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Od jutra w Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje będzie prowadził ks. Michał Pabiańczyk, ojciec duchowny WSD w Częstochowie. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej parafii https://swstanislaw.pl/rekolekcje-wielkopostne-3/ i fb parafialnym.

 

  1. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, w piątek o godzinie 18:45

 

  1. Wspólnoty działające przy wieluńskich parafiach zapraszają w niedzielę 19 marca na „Wielkopostny wieczór modlitwy” przy pomniku św. Jana Pawła II. Zaśpiewamy wspólnie m. in. Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski. Warto zabrać ze sobą świece.

 

  1. Bardzo dziękuję za następujące ofiary na nasz kościół: dwie ofiary po 100 zł i jedna ofiara 300 zł. Niech Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position