Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 20 listopada 2021

Niedziela 21 listopada 2021

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA                                             21 listopada 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

 

  1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Po Mszy Świętej o godz.10:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi.

 

  1. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę o godzinie 18:00

 

  1. Szkoła Nowej Ewangelizacji im. Jana Chrzciciela w Archidiecezji Częstochowskiej organizuje rekolekcje – Kurs „Nowe Życie”. Rekolekcje odbędą się w dniach 3-5 grudnia w Domu Sióstr Antoninek w Wieluniu. Szczegóły dotyczące kursu i zapisy na stronie sneczestochowa.org do 26 listopada br.

 

  1. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VII w najbliższy piątek o godzinie 18:00. Spotkanie rozpoczyna się od Mszy św. o godzinie 18:00.

 

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele codziennie o godzinie 18:00.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

  1. Bardzo dziękuję za dwie ofiary na nasz kościół: 150 zł i 200 zł. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom.

 

  1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli ś.p. Beata Siwik, Sylwin Kwaśny i Henryk Szymański. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position