TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 stycznia 2024
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”…
- W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia. Zachęcamy również do uczestnictwa w spotkaniach parafialnego kręgu biblijnego.
- Za tydzień w naszej parafii będziemy przeżywali Dobę Eucharystyczną. Ze względu na niedzielę adoracja Pana Jezusa będzie po Mszy św. o godzinie 13:00 do godziny 16:00. Następnie od godziny 17:00 do 18:00 i od godziny 19:00 do godziny 7:00 w poniedziałek. Plan adoracji zostanie podany w przyszłą niedzielę.
- Kończymy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców według następującego planu który jest zamieszczony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Już dziś serdecznie dziękujemy za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy. Dziękujemy za Waszą, Drodzy Parafianie, otwartość i życzliwość.
- XVI tydzień adoracji Pana Jezusa będzie wyglądał następująco. Poniedziałek, wtorek i piątek od godziny 20:00 do 21:00, w czwartek od 19:00 do 20:00. Nie będzie adoracji w środę ze względu na kapłańską adoracje w naszym dekanacie.
- Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych.
- W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Ludmiłę Sykuła i Romana Gwiazdowskiego. Wieczny odpoczynek…
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W środę, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy, który w swoich pismach ukazywał, że każdy ma swoją własną drogę pobożności wiodącą do świętości, adekwatną do życiowego powołania i codziennej pracy.
W czwartek, 25 stycznia – św. Paweł Apostoł Narodów, który mocno przeżył spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem pod Damaszkiem; z prześladowcy stał się gorliwym heroldem Chrystusa i Jego Dobrej Nowiny o zbawieniu.
W piątek, 26 stycznia – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tak zwane „Listy pasterskie” z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych.