Ogłoszenia parafialne

 • Dodano: 26 listopada 2022

Niedziela 27 listopada 2022

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                                                      27 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dzisiaj – po trudnym okresie pandemii, która mocno zakłóciła znaną nam wcześniej rzeczywistość, a co też zaowocowało znacznym wzrostem liczby wiernych, którzy nabrali dystansu, nie powrócili do dawnych praktyk religijnych, nawet do obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej – jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół. Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę. Przez pośrednictwo ustanowionych pasterzy prowadzi nas Duch Święty. To wielka łaska, bo we wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu. Tym bardziej powinniśmy dobrze zrozumieć często powtarzaną w Credo prawdę: Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół…

 

 1. Czas adwentowego oczekiwania chcemy dobrze wykorzystać dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

   

 1. W dni powszednie Adwentu będziemy sprawować Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 18:00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez zakup świec Caritasu, które dzisiaj Akcja Katolicka rozprowadza po każdej Mszy św.

W tym roku po raz pierwszy w naszym kościele przez cały Adwent o godzinie 6:15 od poniedziałku do soboty będą odprawiane Roraty w intencji dzieci i młodzieży naszej parafii z wielkim błaganiem o zachowanie najmłodszego pokolenia parafian od ducha ciemności i niewiary!!!

 

 1. W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”. Niech zgiełk andrzejkowych zabaw, jakie się w tym czasie organizuje, nie zagłuszy naszej modlitwy przez wstawiennictwo tego szczególnego patrona również w sprawach matrymonialnych i orędownika w wypraszaniu potomstwa.

 

 1. W listopadzie mogliśmy wybierać naszych przedstawicieli do Parafialnej Rady Duszpasterskiej poprzez zgłaszanie kandydatów . W oparciu o zgłoszenia kandydatów mam wielki zaszczyt przedstawić skład naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej, są to Panie: Anna Bednarek, Anna Drzazga i Zenobia Stojecka oraz Panowie: Sebastian Dudek, Sławomir Gunerka, Piotr Kukuczka,  Adam Widera i Grzegorz Żabicki . Bardzo dziękuję wymienionym osobom za wyrażenie zgody na to aby tworzyć PRD do roku 2027. Pierwsze spotkanie nowej rady odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 19:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o g. 7:00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie. W piątek odwiedziny chorych od g. 8:00. Spowiedź pierwszopiątkowa od g. 17:00. W sobotę o g. 17:00 katecheza dla K.Ż.R., o g. 17:20 Różaniec.

 

 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek o g. 18:45.

 

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III w najbliższy piątek o g. 18:45

 

 1. Katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które będą ochrzczone w grudniu i styczniu – w sobotę o g. 19:00

 

 1. Bardzo dziękuję za dwie ofiary po 100 zł na nasz kościół.

 

 1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Anne Kolebacz. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronują nam:

Środa, 30 listopada – św. Andrzej Apostoł,         brat św. Piotra Apostoła. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie, stąd jest bardzo czczony w Kościołach wschodnich (święto).

Sobota, 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position