Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 27 maja 2023

Niedziela 28 maja 2023

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                                        28 maja 2023            

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

 

  1. Jutro, 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

 

  1. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Po Mszy św. o godzinie 7:00 modlitwy o nowe powołania kapłańskie. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 8:00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 17:00. W pierwszą sobotę miesiąca katecheza dla KŻR o godzinie 17:00, Różaniec o godzinie 17:20. Katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci które będą ochrzczone w czerwcu – najbliższa sobota o godzinie 19:00.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie od 1 czerwca o godz. 17:40.

 

  1. 08 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę aby przygotować cztery ołtarze dla Pana Jezusa na ulicy 18 Stycznia, os. Stare Sady i ul. Częstochowskiej w tych miejscach jak to zawsze było w zwyczaju. Bardzo proszę o liczne włączenie się do przygotowania ołtarzy.

 

  1. Nadal trwają prace przy dociepleniu budynku parafialnego. Dziękuję również za dwie ofiary po 100 zł na rzecz naszej świątyni. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim darczyńcom.

 

  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII we wtorek. Spotkania rozpoczyna się nabożeństwem majowym. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godzinie 9:00

 

  1. Zapraszamy do wspólnego obejrzenia filmu Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa. Seans filmowy dla naszej parafii w kinie w najbliższą środę o godzinie 18:40. Zapisy do jutra. Cena biletu 15 zł.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Annę Głowacką i Lechosława Nowaka. Wieczny odpoczynek…

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position