Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 28 stycznia 2023

Niedziela 29 stycznia 2023

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                  29 stycznia 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

 

  1. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Dzieci z klas III przychodzą ze świecami na godzinę 17:45.

 

  1. Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 8:00. Spowiedź pierwszopiątkowa rano od godziny 6:30 i popołudniu od godziny 17:15. W piątek po Mszy św. o godzinie 18:00 specjalne błogosławieństwo z racji św. Błażeja, który jest patronem między innymi od chorób gardła. W pierwszą sobotę miesiąca katecheza dla KŻR o godzinie 17:00, Różaniec 17:20. Katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które zostaną ochrzczone     w lutym, w sobotę o godzinie 19:00.

 

  1. W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską. Gdyby ktoś nie miał kolędy z różnych przyczyn, to za tydzień w niedziele będzie można zgłosić w zakrystii swój adres. Plan kolędy na najbliższe dni jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

 

  1. Spotkania młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, w piątek o g. 18:00 klasy VIII.

 

  1. W przyszłą niedziele na wszystkich Mszach św. kazania będzie głosił ks. Stanisław Gębka, misjonarz miłosierdzia. Tematem kazań będą misje w Kazachstanie. Po każdej Mszy św., pod chórem ks. Misjonarz będzie zbierał ofiary na misje w Kazachstanie.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

– wtorek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position