Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 30 października 2021

Niedziela 31 października 2021

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   31 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter; będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Na cmentarzu o godz. 13:30 procesja żałobna z wypominkami jednorazowymi, a po niej Msza Święta. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7:30, 9:00, 10:30 i 18:00

 

  1. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msz św. o godzinie 7:00, 8:00, 10:00 i 18:00.

 

  1. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Przez całą oktawę Wszystkich Świętych o godzinie 17:00 Różaniec z wypominkami a o godzinie 18:00 Msza św. za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych.

 

  1. Od najbliższej środy Pan Organista będzie roznosił opłatki wigilijne. Bardzo proszę o życzliwe przyjęcie Pana Organisty w naszych domach. Niech to będzie wyraz wdzięczności za jego piękną codzienną posługę w naszym kościele.

 

  1. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o godzinie 7:00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 

  1. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa o godzinie 16:00. W tym dniu z racji spowiedzi kancelaria będzie nieczynna. Od godziny 8:00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

 

  1. W sobotę o godz. 19:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych, którzy pragną, aby w listopadzie ich dzieci przyjęły chrzest święty. Obecność obowiązkowa.

 

  1. Bardzo dziękuję za następujące ofiary na nasz kościół: dwie ofiary po 100 zł, 150 zł, dwie ofiary po 200 zł, 250 zł i 500 zł. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim darczyńcom. Planowane prace na najbliższe miesiące to wykonanie balustrady komunijnej po całej szerokości i oświetlenie kościoła od zewnątrz oraz oświetlenie prezbiterium nowymi lampami.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Jacka Gracza i Michała Matyjewicza. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

W tym tygodniu patronuje nam:

 

– w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, gorliwy duszpasterz.

 

 

 

Uroczystość Wszystkich Świętych

Informacje dotyczące cmentarza parafialnego

 

 

* W Uroczystość Wszystkich Świętych w kościele na cmentarzu będzie odprawiona Msza św.    o godz.10.00. Następnie o godzinie 13.30 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz komunalny   i parafialny. Po procesji  zostanie odprawiona także Msza św., w kościele Bożego Miłosierdzia na cmentarzu.

* Troska o naszych zmarłych wyraża się w modlitwie, a także  w pielęgnowaniu grobów.   W związku bardzo dużym wzrostem cen za śmieci z cmentarza prosimy o roztropność w dekorowaniu grobów. Rachunki za śmieci z miesięcy od stycznia 2021r., do września br., to kwota: 51.563,40. Niepokoi nas fakt, że do kontenerów na śmieci  z cmentarza wyrzucane są śmieci z prywatnych posesji.

* Przypominamy, iż opłaty za miejsce pod grób ziemny, za miejsce rezerwowane oraz za przedłużenie użytkowania grobu ziemnego i miejsca rezerwowanego pobierane są na okres 20 lat. Po tym czasie bez wezwania należy wnieść ponownie stosowne opłaty.                   W przypadku nie przedłużenia opłaty na następne 20 lat za miejsce pod grób ziemny kwalifikuje się on do likwidacji (art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 31 stycznia 1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych, z późn. zm. – Dz. U. z 2000 r. Nr 23, poz. 295). Likwidacja grobu będzie poprzedzona informacją na grobie co najmniej 3 miesiące przed terminem likwidacji.

* Wiele grobów po wygaśnięciu dzierżawy pozostaje bez przedłużenia pokładanego uprzejmie prosimy o dokonywanie wpłat by można było na czas regulować opłaty związane  z wywozem śmieci, dzierżawą,  opłatą za wodę  i właściwym utrzymaniem całej infrastruktury cmentarza.

* Administracja cmentarza komunalnego nie uczestniczy w pokrywaniu kosztów wywozu śmieci z cmentarza parafialnego. Prosimy osoby posiadające groby na cmentarzu komunalnym o korzystanie z pojemników na śmieci, które znajdują się na terenie cmentarza komunalnego. 

* Nawiedzając groby naszych bliskich zmarłych pamiętajmy, że cmentarz jest miejscem poświęconym. Miejscem spoczynku naszych bliskich. Niedopuszczalnym jest palenie papierosów na cmentarzu wprowadzanie psów czy prowadzenie głośnych rozmów.     W związku z nasilającymi się zmianami pogodowymi pojawiającymi się coraz częściej nawałnicami zachęcamy do ubezpieczania swoich nagrobków.

* Prosimy o godne zachowanie na cmentarzu. Niech w tych dniach cmentarze będą miejscami pełnymi powagi, skupienia, refleksji, a przede wszystkim modlitwy za bliskich nam zmarłych. Zachęcamy do zyskiwania odpustów i ofiarowywania ich za bliskich zmarłych w dniach od 01. do 08. listopada.

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position