Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 4 czerwca 2022

Niedziela 5 czerwca 2022

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                       5 czerwca 2022                         

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

 

  1. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

 

  1. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:40. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

 

  1. 16 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku po dwóch latach przerwy wyjdziemy z procesją eucharystyczną na ulicę naszej parafii. Bardzo proszę aby przygotować cztery ołtarze na osiedlu Kardynała Wyszyńskiego w tych miejscach jak to zawsze było w zwyczaju. Bardzo proszę o liczne włączenie się do przygotowania ołtarzy.

 

  1. W ubiegłym tygodniu zostały wymienione okna w dolnym kościele i pod całą plebanią. Bardzo dziękuję Szkole Nowej Ewangelizacji za posprzątanie dolnego kościoła po pracach związanych z wymianą okien. Dziękuję również za dwie ofiary po 100 zł i jedną ofiarę 200 zł na rzecz naszej świątyni. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim darczyńcom.

 

  1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania: klasy VI we wtorek, klasy VII w piątek. Początek o g. 17:40

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Józefę Sandak i Ewę Majchrowską. Wieczny odpoczynek…

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;

– sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position