Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 8 maja 2021

Niedziela 9 maja 2021

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                       9 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

 

  1. Przez cały maj codziennie, także dziś, o godz. 17:30 nabożeństwo majowe. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy majowej .

 

  1. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Zapraszam do udziału w Nabożeństwie fatimskim o godzinie 18:00. Po Mszy św. różaniec i procesja światła z figurą Matki Bożej.

 

  1. W ubiegłą środę ks. Arcybiskup Wacław udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej naszej młodzieży. Młodzieży gratulujemy otwarcia się na działanie Ducha św. i życzymy wierności Jezusowi Chrystusowi we wszystkich wyborach życiowych. Ks. Arcybiskup poświęcił również wszystkie witraże w naszym kościele. Jeszcze raz dziękuję wszystkim fundatorom, którzy przyczynili się do zaistnienia witraży.

 

  1. Dzisiaj, w czasie pierwszej Mszy św. została poświęcona figura Archanioła Michała, która znajduję się przy krzyżu. Figura jest fundacją osób które odwiedzam z posługą sakramentalną z racji pierwszego piątku miesiąca.

 

  1. Spotkanie Akcji Katolickiej 17 maja o godzinie 18:30.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Jerzego Krawczyka. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position