Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 5 kwietnia 2020

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 5 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Św.

2. Adoracja Najświętszego sakramentu z możliwością spowiedzi od g. 15:00 do 17:00 od poniedziałku do środy. Spowiadamy także w czasie każdej Mszy św. jak również pół godziny przed Mszą św. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek spowiedź dodatkowo o godzinie 19:00.

3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego okresu.

4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00.

5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18:00. Zachęcamy do odprawienia Drogi Krzyżowej indywidualnie w domu.

6. W Wielką Sobotę nie ma w tym roku adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Nie będziemy również błogosławić pokarmów. Modlitwa nad pokarmami należy odmówić w domu. Tekst modlitwy zostanie zamieszczony na stronie internetowej parafii.

7. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19:00.

8. Rezurekcja bez procesji o godz. 6:00

9. Przypominamy, że do 11 kwietnia w kościele może być tylko 5 osób na każdej Mszy św. Od 12 kwietnia ta liczba będzie zwiększona do 50 osób, chyba że wyjdzie nowe rozporządzenie zmieniające wcześniejsze ustalenia.

10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Marię Ścigała. Wieczny odpoczynek…

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position