Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 26 maja 2019

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 maja 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych.

4. W sobotę, 1 czerwca w archikatedrze w Częstochowie o godzinie 10:00 nasz parafianin Dominik Kozłowski przyjmie święcenia diakonatu. Otoczmy Dominika naszymi modlitwami aby dochował wierności Chrystusowi na całe życie.

5. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18:00. Wcześniej o godzinie 17:00 spotkanie dla KŻR, o godzinie 17:30 Różaniec.

6. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz.17:30.

7. W niedzielę o godzinie 19:00 spotkanie Akcji Katolickiej.

8. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła 4. osobom z os. Stare Sady blok I klatka 2 i blok II klatka 1. Na przyszłą sobotę, na godzinę 19:00 zapraszamy osoby z os. Stare Sady blok II klatka 3 i blok III klatka 1 i 2

9. Serdecznie dziękuję darczyńcom z ostatniego tygodnia za ofiary na rzecz naszej świątyni w kwocie 600 zł

10. Poproszono nas o pomoc 2,5 letniej Kasi, której rodzice pochodzą z Bieńca. Dziewczynka urodziła się ze złożoną wadą serca. Jedynym ratunkiem dla niej jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Bez tej operacji Kasia nie ma szans na dalsze życie. Za tydzień po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka na ten cel. W imieniu Komitetu Społecznego „Pomóżmy Kasi” za włączenie się w tę zbiórkę już serdecznie dziękuję.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,

  • 31 V – święto Nawiedzenia NMP,

  • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position