Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 10 listopada 2019

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

2. Starostwo Powiatowe oraz szkoły i placówki oświatowe przy współpracy z Towarzystwem Patriotycznym „Kresy” i Akcją Katolicką zapraszają do udziału w akcji „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”. Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej. Polegać będzie na zbiórce artykułów szkolnych, słodyczy, maskotek i artykułów żywnościowych. Dary zostaną przekazane dzieciom ze szkół i środowisk polskich na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Dary można przekazywać do szkół średnich; I LO, II LO, ZS 1, ZS 2, ZS 3 w dniach od 12 do 15 listopada.

3. Papież Franciszek, w Orędziu na 3. Światowy Dzień Ubogich, powiedział, że uczniowie Jezusa stają się wiarygodnymi ewangelizatorami wówczas, kiedy rozsiewają widzialne znaki nadziei. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego, o konkretne znaki solidarności z ubogimi, ks. Arcybiskup apeluje o zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Archidiecezji w niedzielę 17 listopada br. Zbiórka ta zostanie przekazana na Caritas Archidiecezji Częstochowskiej między innymi na dofinansowanie placówek Caritas dla bezdomnych oraz na pomoc dla ludzi zagubionych życiowo.

4. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze św. jutro o godzinie 7:00 i 18:00.

5. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła osobom z os. Stare Sady blok XXVI klatka 2 i blok XXVII klatka 1. Msza św. za osoby sprzątające będzie odprawiona 21. listopada o g. 18:00 Na przyszłą sobotę, na godzinę 19:00 proszę osoby z os. Stare Sady blok XXVII klatka 2 oraz blok XXVIII klatka 1 i 2.

6. Serdecznie dziękuję za jedną ofiarę z ostatniego tygodnia na rzecz naszej świątyni w kwocie 1.000 zł. Pragnę przekazać również radosną informację, że mamy fundatora na wykonanie witraża z Archaniołem Gabrielem oraz wymianę okna na którym witraż zostanie założony. Archanioł Michał i Rafał czekają na fundatorów. W piątek o godzinie 7:00 będzie Msza św. w intencjach ofiarodawców.

7. Zapraszamy do nabywania najnowszego numeru tygodnika Niedziela.

8. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Antoniego Anisymo i Anette Matczak . Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 XIśw. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,

  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position