Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 29 sierpnia 2020

XXII niedziela zwykła

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     30 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

 

  1. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Zapraszamy 1 września dzieci i młodzież na Msze św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego na godzinę 7:00 lub godzinę 18:00. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla społeczności I LO w środę o godzinie 18:00.

 

  1. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

  1. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

 

  1. Młodzież z klas II szkoły ponadpodstawowej w najbliższą sobotę o godzinie 10:00 ma swoje spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O godzinie 11:00 spotykają się kandydaci do bierzmowania, którzy w tym roku skończyli szkołę podstawową.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godziny 8:00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16:30. W sobotę o godzinie 17:00 spotkanie dla KŻR, różaniec o godzinie 17:30.

 

  1. Od przyszłej niedzieli wracamy do Mszy św. o godzinie 16:00
  2. Siostra Wincenta zaprasza do wspólnego wyjazdu do Torunia 5 września. Więcej informacji w zakrystii.

 

 

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position