TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 listopada 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy.
- W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
- W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby była wierna prawu Boga.
- Przez cały listopad możemy uzyskiwać odpust zupełny za naszych zmarłych.
- W poniedziałek młodzież naszej parafii miała przyjąć sakrament bierzmowania. Niestety kolejny raz musimy przełożyć datę udzielenia tego sakramentu naszej młodzieży.
- Bardzo proszę aby w obecnej sytuacji siadać w naszym kościele tylko w tych miejscach gdzie jest kartka z numerem.
- Bardzo dziękuję za następujące ofiary na naszą świątynie – dwie ofiary po 200 zł i jedna ofiara 500 zł.
- W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Mariana Stefaniaka. Wieczny odpoczynek …
W tym tygodniu patronują nam:
- 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, obrońca nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża.
- 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours; pierwszy wyznawca nie męczennik w Kościele Zachodnim.
- 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
- 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.

