Aktualności

  • Dodano: 4 maja 2019

Zaproszenie na koncert

DAR I TAJEMNICA

W tym roku obchodzimy 40 rocznicę, pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Przyjazd Ojca św. do ojczyzny był wydarzeniem historycznym. Po raz pierwszy nasz kraj odwiedził papież i to papież – Polak.  Pielgrzymka rozpoczęła się w Warszawie na Placu Zwycięstwa (obecnie Piłsudskiego) do około miliona zgromadzonych wiernych, Ojciec Święty wypowiedział słowa modlitwy: “Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!”. Dzisiaj wiemy, że słowa te przyczyniły się do powstania “Solidarności” i obalenia komunizmu nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Dla upamiętnienia tego wyjątkowego wydarzenia w naszym kościele św. Stanisława Biskupa Męczennika w Wieluniu, dnia 16 maja 2019 / czwartek / godz.19.00, zaprezentowany zostanie koncert słowno-muzyczny pt. DAR i TAJEMNICA, który przypomni nauczanie, myśl i przesłanie Jana Pawła II, naszego Wielkiego Rodaka.

Na koncert złożą się teksty autorstwa Jana Pawła II w tym m.in. wątki autobiograficzne z „Daru i Tajemnicy”, poezja, wiersze, część I „Tryptyku Rzymskiego”, niektóre myśli z wywiadu rzeki „Przekroczyć próg nadziei” oraz fragment “Listu do artystów” w interpretacji uznanego aktora teatralnego i telewizyjnego oraz reżysera Jerzego Zelnika. Dopełnienie całości stanowić będzie oprawa muzyczna w wykonaniu: Sylwia Strugińska Wachowska- sopran, Robert Grudzień – organy, Georgij Agratina – fletnia Pana, cymbały.

Wstęp wolny.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position