Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – Parafia Rzym.-Kat. Pw.świętego Stanisława Biskupa I Męczennika

Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 9 czerwca 2019

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 9 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych każdego dnia o g. 17:40.

4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza Święta w intencji papieża, Kościoła powszechnego oraz naszej diecezji i parafii zostanie odprawiona o godz. 7:00.

5. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Drugie nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawiamy w czwartek o godz. 18:00.

6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w Mszy Świętej o godzinie 7:00 będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała. Procesja do 4 ołtarzy będzie tak jak dwa lata temu. Pierwszy ołtarz na ul. 18 Stycznia , drugi i trzeci ołtarz na osiedlu Stare Sady, czwarty ołtarz na ul. Częstochowskiej. Już dzisiaj bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy.

7. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła osobom z os. Stare Sady blok III klatka 3 i blok 4 klatka 2 oraz za ofiarę na kościół. Na przyszłą sobotę, na godzinę 19:00 zapraszamy osoby z os. Stare Sady blok IV klatka 3 i blok V klatka 1 i 2

8. Serdecznie dziękuję darczyńcom z ostatniego tygodnia za ofiary na rzecz naszej świątyni w kwocie 450 zł.

9. W sobotę od godziny 8:00 do 13:00 na placu kościoła będzie zbiórka makulatury na studnie na terenach misyjnych.

10. W sobotę o godzinie 10:30 przed Kolegiatą rozpoczyna się Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym marszu, dla podkreślenie tego, że nie ma nic ważniejszego dla społeczeństwa jak zdrowe i silne rodziny.

11. Zapisujemy na pielgrzymkę autokarową do Lichenia, która odbędzie się w sobotę 29 czerwca.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Rafała Siwaka i Teresę Kanoniak. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 10 VI – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
  • 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,

  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position