Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – Parafia Rzym.-Kat. Pw.świętego Stanisława Biskupa I Męczennika

Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 18 sierpnia 2019

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. Od wczoraj trwa Nowenna przed uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dzisiaj o godzinie 17:40 Nabożeństwo nowennowe do Matki Bożej.

3. W piątek 23 sierpnia wyruszamy w 156 pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. O godz. 5:30 rozpoczniemy pielgrzymowanie Eucharystią w Kolegiacie.

4. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd 4 października do Wilna. Natomiast od poniedziałku zapisujemy na pielgrzymkę do Fatimy, 20. kwietnia 2020r. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w kwocie 500 zł.

7. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła 6 osobom z os. Stare Sady blok XI klatka 3 oraz blok XII klatka 2 i blok XIII klatka 1 i 2 oraz za ofiarę 50 zł. Na przyszłą sobotę, na godzinę 19:00 zapraszamy osoby z os. Stare Sady blok XIV klatka 1 i 2 i blok XV klatka 1.

8. Serdecznie dziękuję darczyńcom z ostatnich dni za kilka ofiar na rzecz naszej świątyni w kwocie 1.400 zł.

4. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Niedziela.

5. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Zdzisława Stulczewskiego. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.

  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.

  • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.

  • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position