Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 11 sierpnia 2019

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymkami do maryjnych sanktuariów, zwłaszcza na Jasną Górę osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Zapisy na 156 pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę trwają do 21 sierpnia w Kolegiacie w godzinach 10:00-11:00 i 16:30-18:00.

3. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 18:00. Po Mszy św. Różaniec i procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła.

4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

5. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

6. 15 sierpnia o g. 16:00 w Dolinie Objawień we wsi Kałuże ks. Bp Antoni Długosz odprawi Msze św. w intencji Kobiet ziemi wieluńskiej i ich rodzin. O godzinie 18:00 suma odpustowa w parafii św. Barbary.

7. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła jednej osobie z os. Stare Sady blok XI klatka 1 oraz za ofiarę 20 zł. Na przyszłą sobotę, na godzinę 19:00 zapraszamy osoby z os. Stare Sady blok XII klatka 2 i blok XIII klatka 1 i 2.

8. Serdecznie dziękuję darczyńcom z ostatnich dni za kilka ofiar na rzecz naszej świątyni w kwocie 1.200 zł.

9. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.

10. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,

  • 15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,

  • 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

Oświadczenie Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polskiws. LGBT+

Pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do „ideologii LGBT” (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych). Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej. Osoby przynależące do środowisk tzw. mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia. Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji. „Ta rewolucja w obyczajach i moralności –podkreśla papież Franciszek –często wymachuje «flagą wolności», ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym” (Watykan, 17.11.2014).Stąd mój apel do władz samorządowych o niepodejmowanie decyzji, które –pod pozorem przeciwdziałania dyskryminacji –skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet. Apeluję także do parlamentarzystów, aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. „małżeństw homoseksualnych” oraz możliwości adopcji przez nie dzieci. Fala krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa i profesora, a także reakcje pracodawców wobec osób wyrażających swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+, świadczą o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej. Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady niedyskryminacji w publicznej dyskusji nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników.

(-)+Stanisław GĄDECKI

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa,

8 sierpnia 2019 r.

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position