Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 19 czerwca 2021

Niedziela 20 czerwca 2021

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                    20 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

 

  1. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego

 

  1. Zakończenie roku szkolnego dla I LO w piątek o godzinie 8:00

 

  1. W sobotę o godzinie 16:30 zapraszam wszystkich mężczyzn naszej parafii na spotkanie związane ze św. Józefem.

 

  1. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli, zapraszam ponownie wszystkie dzieci i młodzież w przyszłą niedzielę na godzinę 12:00, wtedy nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionego Carlo Acutisa. Dzieci z klasy trzeciej i czwartej przychodzą w strojach liturgicznych. Dzieci i młodzież gromadzą się przed dolnym kościołem o godzinie 11:50. W procesji wejdziemy do kościoła niosąc obraz błogosławionego Carlo oraz jego relikwie. Uroczystości będzie przewodniczył bp Andrzej Przybylski. Będzie to również dobra okazja aby podziękować Panu Bogu za zakończenie tego trudnego roku szkolnego.

 

  1. Bardzo dziękuje za dwie ofiary po 100 zł na nasz kościół

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position