Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 12 czerwca 2021

Niedziela 13 czerwca 2021

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                13 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego w codzienności.

 

  1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17:40. Wyjątkiem jest dzisiejszy dzień. Nabożeństwo czerwcowe w czasie nabożeństwa fatimskiego po Mszy św. o godzinie 18:00. To już prawie połowa miesiąca, więc zapytam siebie, czy uczestniczę w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlę się Koroną do miłosierdzia Bożego czy korzystam z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – spraw duszy.

 

  1. Spotkanie dla dzieci z klas IV z racji Rocznicy I Komunii Św. w czwartek o godzinie 18:30. Spowiedź przed rocznicą w sobotę o godzinie 9:00. Rocznica I Komunii 20 czerwca o godzinie 12:00.

 

  1. W niedzielę 27 czerwca w czasie Mszy św. o godzinie 12:00 będziemy przeżywać uroczyste wprowadzenie do naszego kościoła relikwii bł. Carlo Acutisa. Błogosławiony Carlo który zmarł w 2006 r. może być wzorem życia i wiary dla dzieci i młodzieży. Dlatego na tę uroczystość zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież. W sposób szczególny dzieci z klas III i IV w strojach liturgicznych oraz młodzież, która w maju przyjęła sakrament bierzmowania.

 

  1. W poniedziałek 14 czerwca o godzinie 18:00 spotkanie Akcji Katolickiej.

 

  1. W sobotę 26 czerwca o godzinie 16:30 spotkanie mężczyzn ze wspólnoty św. Józefa.

 

  1. Bardzo dziękuję za następujące ofiary na nasz kościół: 3 ofiary po 200 zł, dwie ofiary po 100 zł i jedna ofiara 50 zł. W najbliższym czasie od strony zakrystii chcemy prowadzić pracę aby powstał plac ku czci św. Józefa. Najpierw dokonamy wymiany 40 metrów ogrodzenia. Materiał na ogrodzenie już posiadamy. W Roku Św. Józefa jest to dobra okazja aby w ten sposób uczcić św. Józefa i zawierzyć mu wszystkie rodziny naszej parafii. Jeśli znalazłyby się osoby mogące przyczynić się do fundacji figury św. Józefa, to taka figura rzeźbiona z białego marmuru o wysokości 165 cm i podstawie pod nią w wysokości 50 cm stanęłaby w centrum tego placu otoczona zielenią i podświetlona nocą, widoczna z ulicy. Gdyby były pytania o wygląd  figury, to posiadam zdjęcia, które mogę udostępnić drogą mailową.

 

             W tym tygodniu patronują nam:

           – w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;

          – w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o   ubogich.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position