Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 5 czerwca 2021

Niedziela 6 czerwca 2021

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                  6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

  1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

 

  1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

 

  1. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:40 z procesją eucharystyczną. Od poniedziałku do czwartku procesja eucharystyczna po Mszy św. o godzinie 18:00. W czwartek uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała z procesją do czterech ołtarzy. Dwa ołtarze będą wewnątrz kościoła, pozostałe dwa na placu przy kościele. Bardzo proszę jeszcze raz o przygotowanie ołtarzy na zewnątrz: Akcję Katolicką i Szkołę Nowej Ewangelizacji. Bardzo proszę o sypanie kwiatów przez dzieci z klasy III i IV. Dzieci przychodzą do kościoła w strojach liturgicznych. Po procesji poświęcenie wianków i kwiatów oraz błogosławieństwo małych dzieci.

 

  1. W czwartek po Mszy św. o godzinie 18:00 spotkanie dla dzieci z klasy IV z racji Rocznicy I Komunii Św.

 

  1. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Odpust w Dzietrznikach o godz. 11:30

 

  1. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

 

  1. Za tydzień o godzinie 18:00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam.

 

  1. 14 czerwca spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. o godzinie 18:00.

 

  1. Składam serdeczne podziękowanie za następujące ofiary na nasz kościół: dwie ofiary po 100 zł, jedna 200 zł oraz 300 zł i ofiara 1000 zł.

 

 

W tym tygodniu patronuje nam:

– we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position