Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 29 maja 2021

Niedziela 30 maja 2021

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                                                                                                                        30 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

 

  1. Jutro o godzinie 18:30 spotkanie dla rodziców dzieci które będą w czerwcu obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

 

  1. We wtorek, środę i czwartek nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17:40. Od piątku nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godzinie 18:00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

 

  1. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte o godzinie 7:30, 9:00, 10:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godzinie 10:00 procesją do czterech ołtarzy. Niestety i również w tym roku nie będziemy mogli wyjść na ulice z procesją. Ołtarze będą usytuowane w kościele i na placu przy kościele. Bardzo proszę o zrobienie ołtarzy następujące wspólnoty: Akcja Katolicka, Koła Żywego Różańca, Szkoła Nowej Ewangelizacji oraz Panie które w czasie procesji niosą figurę Matki Bożej. Bardzo proszę aby nad wszystkim czuwał ks. Sebastian. Proszę Panów do niesienia baldachimu oraz całą asystę. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów we wtorek o godzinie 18:30.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. O godz. 16:30 spowiedź dla osób odprawiających pierwsze piątki miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 8:00.

 

  1. W pierwszą sobotę miesiąca spotkanie dla Kół Żywego Różańca o godzinie 17:00. Różaniec o godzinie 17:30. Katecheza dla rodziców i chrzestnych z racji chrztu w sobotę o godzinie 19:00.

 

  1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane na tacę oraz za ofiary indywidualne: 4 ofiary po 100 zł, dwie ofiary po 200 zł, jedna ofiara 300 zł i 600 zł. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem. W ubiegły poniedziałek za malowanie dachu kościoła i materiały przekazałem kwotę 28.806 zł.

 

  1. Jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie od 8 do 14 lipca. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Zbigniewa Mielczarka. Wieczny odpoczynek…

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;

– w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position