Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 22 maja 2021

Niedziela 23 maja 2021

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                                   23 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

 

  1. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

 

  1. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. W tym dniu w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.

 

  1. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. Tę intencję będziemy polecać Bogu na Mszy Świętej o godz.…

 

  1. W poniedziałek 31 maja o godzinie 18:30 spotkanie dla rodziców dzieci które będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej.

 

  1. W piątek zakończyły się prace przy malowaniu dachu kościoła. Bardzo dziękuję za następujące ofiary na ten cel: 3 ofiary po 200 zł, dwie ofiary po 100 zł i jedna ofiara 50 zł.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;

– w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position