Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 20 marca 2021

Niedziela 21 marca 2021

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                                                     21 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

 

  1. Akcja Katolicka przygotowała palmy na Niedzielę Palmową. Za dobrowolną ofiarę na rzecz Akcji Katolickiej naszej parafii można palmy nabyć, aby za tydzień mieć palmy do poświęcenia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

 

  1. Policja informuje i przestrzega przed przestępcami którzy dzwonią na telefon stacjonarny osób starszych. Podając się za policjanta CBŚ, który prowadzi tajną akcję – za każdym razem mają tylko jeden cel – wyłudzić od rozmówcy jak najwięcej pieniędzy. Bądźmy ostrożni. Na terenie naszej parafii doszło również w ostatnim czasie do włamań i kradzieży.

 

  1. Dyrektor Szkoły Katolickiej im. Św. Jana Pawła II w Kadłubie pragnie poinformować, że trwają jeszcze zapisy do oddziału przedszkolnego i szkoły podstawowej. Szkoła jest bezpłatna, zapewnia bezpłatny dowóz a edukację i wychowanie opiera na wartościach chrześcijańskich. Troszczy się o integralny rozwój każdego ucznia. Oferuje zajęcia z robotyki, tańca, tworzy klasę sportową. Naukę zdalną prowadzi na platformie Teams. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze szkołą – szczegóły na tablicy ogłoszeń. Beata Błońska – dyrektor szkoły.

 

  1. Wszystkie osoby należące do wspólnoty „Adoracji nocnej” zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godzinie 17:20. O 18:00 w intencji wszystkich którzy należą do „Adoracji nocnej” będzie sprawowana Msza św.

 

  1. Z racji Roku św. Józefa w najbliższą sobotę zapraszam mężczyzn na drugie spotkanie w cieniu św. Józefa. Spotkanie odbędzie się w sali przy kancelarii parafialnej o godzinie 16:30.

 

  1. Bardzo dziękuje za ofiary na rzecz malowania dachu naszego kościoła. Dwie ofiary po 100 zł i jedna ofiara 200 zł.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Wiesława Frysiaka i Ryszarda Tymoszuka. Wieczny odpoczynek…

 

 

KOMUNIKAT

Komendant Policji w Częstochowie

            „W ostatnim czasie na terenie Częstochowy i powiatu nasiliła się aktywność oszustów, którzy okradają seniorów z dorobku ich życia. Od stycznia na terenie Częstochowy i powiatu oszukanych zostało kilkadziesiąt osób. Łupem oszustów padło już łącznie ponad ćwierć miliona złotych.

            Przestępcy dzwonią na telefon stacjonarny osób starszych z numeru zastrzeżonego. Podając się za policjanta CBŚ, który prowadzi tajną akcję – za każdym razem mają tylko jeden cel – wyłudzić od rozmówcy jak najwięcej pieniędzy.

            Apelujemy!

Policjanci nigdy telefonicznie nie informują obywateli o prowadzonych działaniach.

Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy pod jakimkolwiek pretekstem.

Nie dajcie się nabrać na to, że wasze oszczędności są zagrożone i musicie je przekazać policjantom. To oszustwo. Nie wypłacajcie z banku oszczędności ani nie zaciągajcie kredytów.

Pod żadnym pozorem nie przekazujcie swoich pieniędzy obcym osobom podającym się za nieumundurowanego policjanta.

Skontaktujcie się najpierw z kimś z rodziny lub z Policją, rozłączając połączenie i wybierając numer alarmowy 997.

            Bądźcie ostrożni i nieufni, gdy w grę wchodzi wasz majątek.”

 

 

KOMUNIKAT GUS – NARODOWY SPIS POWSZECHNY

Szanowni Państwo!

1 kwietnia rozpoczyna się (rozpoczął się) Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Informacje, które pracownicy polskiej statystyki publicznej zbiorą od milionów Polaków – w tym od nas samych – poszerzą i zaktualizują wiedzę o naszym kraju i jego mieszkańcach. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania, z którymi mierzymy się w codziennym życiu.

Wszechstronna i rzetelna wiedza na temat naszego kraju i jego mieszkańców to nasze wspólne dobro, a także ogromny kapitał na dziś i na jutro.

Podstawową i obowiązkową formą w tegorocznym spisie ludności jest SAMOSPIS INTERNETOWY.
Dodatkowo z uwagi na sytuację epidemiczną jest to najbezpieczniejsza forma, a także najwygodniejsza forma wypełnienia swojego obowiązku.

Formularz spisowy dostępny jest od 1 kwietnia na stronie SPIS.GOV.PL.

Dla osób, które same nie będą mogły dopełnić obowiązku samospisu, w tutejszym Urzędzie Gminy (Miasta) przygotowane zostało stanowisko do samospisu.

Jeżeli nie spiszą się Państwo internetowo, a skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy, będą musieli Państwo udzielić mu odpowiedzi.

Nasz udział w spisie jest nie tylko prawnym obowiązkiem ale również powinnością obywatelską, a za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny!

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position