Ogłoszenia parafialne

 • Dodano: 27 marca 2021

Niedziela Palmowa 28 marca 2021

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                                                                   28 marca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

 

 1. Odwiedziny chorych z racji I piątku oraz przed Świętami w Wielki Piątek od g. 8:00.

 

 1. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji w dolnym kościele. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 22:00. Ponownie będzie można adorować Pana Jezusa w ciemnicy w dolnym kościele w Wielki Piątek od godziny 7:00

 

 1. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 16:45 i o godz. 17:20. W piątkowy wieczór o godz. 18:00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 22:00. W Wielki Piątek o godz. 15:00 rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

 

 1. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9:00 do 12:00.

 

 1. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19:00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

 

 1. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. Rezurekcyjna o g. 6:00.

 

 1. Serdecznie dziękuję za następujące ofiary na malowanie dachu naszego kościoła: 100 zł, 200 zł i 1000 zł.

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Jarosława Goździka i Henryka Grudziądza. Wieczny odpoczynek…

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position