Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Niedziela 29 sierpnia 2021 – Parafia Rzym.-Kat. Pw.świętego Stanisława Biskupa I Męczennika

Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 28 sierpnia 2021

Niedziela 29 sierpnia 2021

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                         29 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

 

  1. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

 

  1. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 18:00. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla społeczności I LO o godzinie 8:00. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W I czwartek miesiąca modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa z naszej parafii. W I piątek miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godziny 8:00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16:30. W pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17:00 spotkanie dla KŻR o godzinie 17:00, Różaniec o godzinie 17:30. W sobotę o godzinie 19:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu. Na to spotkanie przychodzą ci, którzy planują chrzest swojego dziecka we wrześniu.

 

  1. Za tydzień w niedzielę na godzinę 12:00 zapraszamy wszystkie dzieci aby przyszły z plecakami do kościoła. W czasie Mszy św. będzie poświecenie przyborów szkolnych.

 

  1. Od 10 do 12 września jest planowana rowerowa pielgrzymka z Wielunia na Jasną Górę. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

 

  1. Bardzo dziękuję za następujące ofiary na nasz kościół: jedna ofiara 100 zł, 200 zł i 300 zł. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim darczyńcom.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Marka Dudka. Wieczny odpoczynek…

 

 W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position