Ogłoszenia parafialne

 • Dodano: 4 września 2021

Niedziela 5 września 2021

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 5 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

 

 1. Od 1 września, z woli ks. Arcybiskupa, posługę kapłańską w naszej parafii zaczął pełnić ks. Tomasz Kośny. Serdecznie witamy ks. Tomasza i życzymy wszelkiego dobra w nowej parafii.

 

 1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

 

 1. Od najbliższego czwartku o godzinie 19:00 wznawiamy spotkania wspólnoty adorującej Pana Jezusa – „Uleczę ich rany”.

 

 1. W piątek o godzinie 18:00 pierwsze spotkanie dla uczniów klas VI w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się Mszą św.

  

 1. Zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli dzisiaj możemy nabyć książkę o życiu Prymasa Wyszyńskiego. Ofiary złożone za książę będą pomocą w powstaniu placu św. Józefa przy naszym kościele.

 

 1. Uczniowie klas od I do V w zakrystii mogą nabyć książeczki w których będziemy potwierdzać udział w niedzielnych Mszach św. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania otrzyma indeksy od ks. Tomasza. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za tydzień po Mszy św. o godzinie 12:00.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli wznawiamy gazetkę parafialną.

 

 1. Bardzo dziękuję za następujące ofiary na figurę św. Józefa: 100 zł, 200 zł, 300 zł i 1000 zł. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim ofiarodawcom.

 

 1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Kamila Kołaczyka i Hieronima Plutę. Wieczny odpoczynek …

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position