Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 7 stycznia 2023

Niedziela 8 stycznia 2023

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                                                            8 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

 

  1. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

 

  1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12:00 będą wystawione Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej parafii.

 

  1. W tym tygodniu będziemy kontynuowali wizytę kolędową. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

  1. Do dzisiejszego numeru „Niedzieli” jest dołączony bezpłatny dodatek specjalny pt. „Pokorny papież, Genialny teolog, Odważny świadek”, poświęcony papieżowi Benedyktowi XVI.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

 

  1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Irenę Lemierz i Stanisławę Semeniuk. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position