Ogłoszenia parafialne

 • Dodano: 8 października 2022

Niedziela 9 października 2022

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              9 października 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

 

 1. Dzisiaj w naszym kościele i we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych.

 

 1. Spotkanie Kręgu biblijnego we wtorek o g. 18:45

 

 1. Kandydaci do bierzmowania z klasy VI, VII i VIII przychodzą na swoje kolejne spotkanie, które zaczyna się nabożeństwem różańcowym o g. 17:20.

 

 1. W najbliższy czwartek o g. 18:00, ostatnie nabożeństwo fatimskie. Odpowiedzmy naszą obecnością na wołanie Matki Bożej z Fatimy. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o g. 17:20. Różaniec będzie po Mszy św., a po nim procesja światła z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół naszej świątyni. Zabierzmy z domu świece lub lampiony.

 

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej w piątek o g. 18:00

 

 1. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 16 października, w 44 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w naszej parafii będziemy uroczyście przyjmować relikwie św. Jana Pawła II. Uroczyste wprowadzenie relikwii odbędzie się na Mszy św. o godzinie 12:00, i dokona tego ks. prof. Jan Koclęga, wykładowca WSD w Częstochowie. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

 

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 1. Bardzo dziękuję za następujące ofiary na nasz kościół: cztery ofiary po 100 zł, i trzy ofiary po 200 zł. Niech dobry Bóg wynagradza wszystkim ofiarodawcom.

 

 1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Zbigniewa Brożynę. Wieczny odpoczynek…

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 

– czwartek, 13 października – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;

– sobota, 15 października – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position