Ogłoszenia parafialne

 • Dodano: 9 sierpnia 2020

XIX niedziela zwykla

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                                                                       9 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w czwartek o godzinie 18:00.

 

 1. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół i kwiatów które zostaną pobłogosławione na każdej Mszy św. Mszę św. tak jak w każdą niedzielę. Z racji sobotniej uroczystości kancelaria w tym dniu jest nieczynna oraz nie ma wieczornej katechezy przed chrztem.

 

 1. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, zachęca wszystkie
  parafie Archidiecezji Częstochowskiej do podjęcie adoracji Najświętszego
  Sakramentu w przeddzień Uroczystości Wniebowzięcia NMP. Dlatego w najbliższy piątek – 14 sierpnia o godzinie 18:30 w naszym kościele będzie adoracja Pana Jezusa w intencji Ojczyzny, dziękując Bogu za dar wolności i zwycięstwa.

 

 1. W związku z dramatycznymi wydarzeniami w Bejrucie, Kościół w Polsce uruchomił dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas. Potrzeby poszkodowanych są ogromne. Dlatego w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek po każdej Mszy św. na pomoc Bejrutowi.

 

 1. Bardzo dziękuję za dwie ofiary po 100 zł i jedną ofiarę 500 zł na rzecz naszej świątyni.

 

 1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Henryka Borkowskiego, Grzegorza Czarnucha i Helenę Borczyk. Wieczny odpoczynek…

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 10 VIII – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik.
 • 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
 • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position