Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 15 sierpnia 2020

XX niedziela zwykła

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                       16 sierpnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

 

  1. Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

 

  1. Dzisiaj zgodnie zapowiedzią z ubiegłej niedzieli wspieramy modlitwą i ofiarami składanymi do puszek poszkodowanych w Bejrucie. Za wszelki dar serca bardzo dziękujemy w imieniu poszkodowanych.

 

  1. Zachęcamy do czytania najnowszego numeru tygodnika Niedziela

 

  1. Bardzo dziękuję za dwie ofiary na nasz kościół: jedna ofiara to 100 zł, druga ofiara to 500 zł.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Marię Bulińską, Bogdana Kanoniaka i Barbarę Sutarzewicz. Wieczny odpoczynek…

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
  • 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position