Ogłoszenia parafialne

 • Dodano: 19 września 2020

XXV Niedziela zwykła

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        20 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

 

 1. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas różne wspólnoty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nade wszystko zapraszam do Liturgicznej Służby Ołtarza. Dlaczego w naszej parafii jest tak mało ministrantów? Dlaczego mimo wielu próśb i zachęt po I Komunii św. chłopcy nie garną się aby służyć Panu Jezusowi w czasie Mszy św.?

 

 1. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

 

 1. W środę w liturgii wspominamy Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą. Niech będzie dla nas przykładem.

 

 1. Od jutra w kancelarii przyjmujemy intencje na rok 2021.

 

 1. Bardzo dziękuję za jedną ofiarę w kwocie 100 zł.

 

 1. W zakrystii można nabyć kalendarz dla miasta i wsi na rok 2021. Bardzo ciekawa pozycja w formie książki z wieloma cennymi poradami dla kochających przyrodę. Cena kalendarza to 28 zł.

 

 1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Pawła Packego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
 • 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position