Ogłoszenia parafialne

 • Dodano: 26 września 2020

XXVI niedziela zwykła

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                   27 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Dzisiaj do puszek Caritas przed kościołem zbieramy ofiary na rzecz uchodźców z wyspy Lesbos a zwłaszcza dla sierot i małoletnich z obozu Moria, który jak wiemy doszczętnie spłonął.

 

 1. 28 września o godzinie 15:00 na Placu Legionów zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w ramach papieskiej inicjatywy modlitwy za rodziny i pokoju dla świata.

 

 1. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

 

 1. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali każdego dnia o godz. 17:20. Dzieci proszę o włączenie się do prowadzenia różańca w każdy wtorek i czwartek. Młodzież w środę i piątek. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

 

 1. Poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klas III w czwartek o godzinie 17:00.

 

 1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godzinie 18:30 we wtorek klasa II – szkoła średnia; środa klasa VI; piątek klasa VII i VIII.

 

 1. W I piątek odwiedziny chorych od godziny 8:00. Spowiedź dla odprawiających dziewięć piątków miesiąca od godziny 16:30.

 

 1. Bardzo dziękuję za ofiary na nasz kościół: jedna ofiara 100 zł, jedna ofiara 150 zł, dwie ofiary po 200 zł, jedna ofiara 300 z i jedna ofiara 500 zł.

 

 1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Józefę Sterczewską. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
 • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
 • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
 • 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position