Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 4 października 2020

XXVII niedziela zwykła

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                              4 października 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału nabożeństwie różańcowym odprawianym w naszym kościele o godz. 17:20.

 

  1. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

 

  1. Składam serdeczne podziękowanie za następujące ofiary na nasz kościół: dwie ofiary po 100 zł i dwie ofiary po 100 zł.

 

  1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Henryka Sobera. Wieczny odpoczynek…

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905- 1938), znana na całym świecie polska zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka nazywana „sekretarką Bożego miłosierdzia”.
Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position