Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/otyteipc/domains/swstanislaw.pl/private_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
Niedziela 10 października 2021 – Parafia Rzym.-Kat. Pw.świętego Stanisława Biskupa I Męczennika

Ogłoszenia parafialne

  • Dodano: 9 października 2021

Niedziela 10 października 2021

 

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         10 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

 

  1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

  1. We wtorek liturgiczne wspomnienie bł. Carlo Acutisa, naszego duchowego przyjaciela, którego relikwie są obecne w naszym kościele od 27 czerwca 2021 r. Dzisiaj mija dokładnie rok od dnia beatyfikacji Carlo. Za przyczyną bł. Carlo chcemy modlić się za dzieci i młodzież naszej parafii. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania we wtorek o godzinie 17:20.

 

  1. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:20.

 

  1. W środę 13 października o godzinie 18:00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Serdecznie zapraszam na to nabożeństwo dzieci, młodzież i dorosłych. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Przybylski. Najpierw będzie Msza św., później modlitwa różańcowa, następnie procesja światła z figurą Matki Bożej i na sam koniec ks. Biskup poświęci figurę św. Józefa i zawierzy naszą parafię św. Józefowi. Przy okazji poświęcenia figury po raz kolejny składam podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się -poprzez składane ofiary na tacę i ofiary indywidualne- do powstania nowego ogrodzenia, powstania placu św. Józefa i marmurowej figury św. Józefa.

 

  1. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 

  1. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. W tym dniu zapraszam motocyklistów na wspólne pielgrzymowanie motocyklami do Sanktuarium św. Józefa do Kalisza. Wyjazd z placu naszego kościoła o godzinie 9:30. W przypadku deszczowej pogody wyjazd odwołujemy.

 

  1. Bardzo dziękuję za następujące ofiary na nasz kościół: 4 ofiary po 100 zł i jedna ofiara 300 zł.

 

  1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Od poniedziałku przyjmujemy na wypominki oktawalne, roczne i półroczne.

 10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Jerzego Matusiaka. Wieczny odpoczynek…

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position