Ogłoszenia parafialne

 • Dodano: 2 października 2021

Niedziela 3 października 2021

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          3 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

 

 1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godzinie 17:20.

 

 1. Otoczmy szczególną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, którym dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12:00 wręczymy ich pierwsze pobłogosławione różańce.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa szczególnie z naszej parafii.

 

 1. Spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII i szkoły średniej w piątek o godzinie 17:20.

 

 1. Spotkanie dla mężczyzn w ramach wspólnoty św. Józefa w najbliższą sobotę o godzinie 16:15

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar pieniężnych na żywy pomnik św. Jana Pawła II, czyli zdolną młodzież z ubogich rodzin.

 

 1. Rodzice Amelki Gidelskiej kierują do nas następujące słowa:” Składamy serdeczne podziękowania wszystkim parafianom, którzy włączyli się w pomoc Amelce. Jest nam bardzo miło ogłosić, że jesteśmy kolejny duży krok do przodu w walce o sprawność Amelki. Dzięki Waszemu zaangażowaniu w ubiegłą niedzielę udało się zebrać kwotę aż 7 944,04zł. Przed nami jeszcze bardzo długa droga, ale mamy nadzieję, że dzięki dobrym sercom uda nam się wygrać tą ciężką walkę dla naszej córeczki”. 

 

 1. Bardzo dziękuję za następujące ofiary z ostatniego tygodnia: 130 zł, 4 ofiary po 200 zł i trzy ofiary po 500 zł, jedna z tych ofiar jest od Szkoły Nowej Ewangelizacji. Niech dobry Bóg obdarza potrzebnymi darami wszystkich ofiarodawców.

 

 1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Stanisława Pałygę. Wieczny odpoczynek…

 

 W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;

– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

 

 

Skin Color
Layout Options
Layout patterns
Boxed layout images
header topbar
header color
header position